HABERLER

GÜRCİSTAN PAYPAL HESAP AÇILMASI

HABERLER

Bildiğiniz üzere ülkemizde paypal şirketleri faaliyetlerini durdurdu. İnternetten dünya genelinde e-ticaret veya farklı kanallardan para kazanmak için halen maalesef Paypal kadar güçlü alternatif bir ödeme sistemi ülkemiz için de bulunmamaktadır.

Paypal hesabı açmak için çeşitli yollara başvurulmaktadır. Farklı ülkelerde yaşayan tanıdık veya tanımadık kişiler üzerinden Paypal hesabı açmak veya başkalarının Paypal hesabını satın almak, kullanmak gibi. Bunu hiç kimsenin tavsiye edeceğini veya bu yola başvursanız dahi içinizin rahat edeceğini sanmıyorum.

Kendi adınıza Paypal hesabı açmak daha mantıklı bir yoldur.

Neden Gürcistan?
Birçok neden olmasıyla birlikte başlıca pratik nedenler:

Herhangi bir başka ülkeye göre ulaşım daha kolay ve daha ekonomiktir:
Direk İstanbul-Batum uçuşu bulunmakla birlikte daha ekonomik bir yol da bulunmaktadır. Trabzon’a uçuş bileti alıp, havalimanı üst durağından (üniversite durağı) Batum’a gelen dolmuş veya otobüslerle 2.5-3 saat yolculuk sonrasında gelebilirsiniz. İleri bir zamanda gelmeniz gereken bir durumda günü birlik gelip gece kalmadan işinizi halledip aynı gün içerisinde geri dönebilirsiniz.

Sonradan gelişmeye başladığı için prosedürler çok daha hızlı ilerlemektedir, devlet tarafında teknoloji kullanımı normal ülkelere göre ileri seviyededir. Üretimin az olması ve kalifiye eleman eksikliği nedeniyle hazır teknolojilerin kullanımı ağırlıklıdır.
2 gün içerisinde firmanız açılır

Dünyanın Skype üzerinden online ilk Noter sistemi kullanılmaktadır, küçük büyük tüm firmalar e-fatura sistemi kullanmaktadır.

Türkiye dahil, Avrupa ülkeleri içerisinde vergi oranları en düşük ülkedir.

Avrupa birliğine girme isteğinde olduğundan şeffaf bir politika izlemektedir. Prosedürler ve kanunlar nettir, işinizi kanunlara ve kurallara uygun şekilde yaptıktan sonra hiçbir dolambaçlı yol karşınıza çıkmaz, rüşvet yok denecek kadar azdır.

Çok güvenli bir ülkedir. 2018 verilerine göre dünyanın en güvenli 5. ülkesidir.


Kanunları katıdır. Herhangi bir kişinin size tokat bile atması ortalama maaşın en az 10-12 katı civarı ceza alması ile sonuçlanacaktır (neredeyse bir yıllık maaşı). Emniyet kemeri takmamak 40 lari, sigara izmariti atmak 80 lari, asansörde sigara içmek 50 lari vb gibi cezalar mevcuttur. Polisin görmesi veya sizin kameraya alınmanız yeterlidir.
Hırsızlık hemen hemen yoktur. Sigara paketinizin çalınması bile değerine bakılmaksızın hırsızlık sayıldığından, birkaç yıl hapis cezasından başlayan ağır cezası vardır. 2017’de Tiflis’te gerçekleşmiş hırsızlık vakası sayısı 0 (sıfırdır).
Gürcistan’da 700 bin üzerinde firma açılmıştır. Çeşitli ülkelerden yabancılar ağırlıklı olarak firma açmaktadır.


Paypal Hesabı Açarken Neden Biz?


Gürcüce, Türkçe, Rusça ve İngilizce dillerinde profesyonel destek sağlıyoruz.
100 % müşteri memnuniyetini hedef gözeterek çalışıyoruz, empati kurarak size yardımcı oluyoruz.

100 % adınıza business (şirket) Paypal hesabı açılmaktadır.

Banka hesabı açma işlemleri özellikle visa kartlar için Eylül 2019 itibariyle prosedürlere bağlanmıştır. İngilizce, Gürcüce veya Rusça dillerinden herhangi birini bilmeyen için Noter aracılığıyla dil bilen biri aracılığıyla hesap açılmaktadır. Bu işlemler ve kartın gelmesi 3-5 iş günü alabilmektedir.

Banka kartının alternatifi olarak farklı bir finans yardımıyla adınıza açılan hesaptan paypal hesabınıza gelen parayı Türk veya herhangi bir bankaya havale yapabilirsiniz.

Fatura kesme ve vergilendirme

Gürcistan’da yıllık 100.000 Lari’ye kadar yapılan satışlar KDV’den muaftır, bu rakam yaklaşık 80.000 Amerikan Dolarına denk gelir. Ancak yeni düzenlemelerle birlikte (re-export) olduğu için tamamen KDV den muhaf olmuştur.
Vergilendirme konusun çok sıkı olduğu için yapılan en küçük tutarlı satışa dahi fatura kesmek zorunludur. (Ayrıntılar için aracı şirketimiz yardımcı olacaktır.)
Gürcistan’da klasik kağıt fatura sistemi yerine elektronik fatura kullanılmaktadır.
Her satış için ayrı fatura kesilebileceği gibi aylık toplam tahsilat tutarı birkaç fatura halinde kesebilirsiniz.

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.